Forbes 2018 yılının en güçlü insanları listesini yayımladı

Forbes dergisi klasikleşen dünyanın en güçlü insanları listesini 2019’a sayılı günler kala yayımladı. Listede dünya devi şirketler ve bu şirketlerin çıktığı ülkelerin devlet başkanları yer aldı.

Dünyanın her yerinden 75 kişinin bulunduğu listede liste başını devlet başkanları aldı.

İLK BEŞTEKİ TEK İŞ İNSANI BEZOS

Listenin birinci sırasında Çin Devet Başkanı Xi Jinping, ikinci sırada Rus lider Vladimir Putin, üçüncü ve dördüncü sırada Donald Trump ve Angela Merkel yer aldı. Listenin ilk 5’inde iş insanı olarak yer alan tek kişi ise Amazon’un kurucusu Jeff Bezos yer aldı.

Listeye 8. sırada giren gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesinde sorumlu olarak görülen Suudi Prens Salman’ı Hindistan Başbakanı Narendra Modi ve Google’ın kurucularından biri olan Larry Page izledi.

İLGİLİ HABERDünyanın en ünlü meydanı Times'da gazeteciler onur konuğu olacakDünyanın en ünlü meydanı Times'da gazeteciler onur konuğu olacak

CUMHURBAŞKANI TEK TÜRK İSİM OLDU

Listede Apple CEO’su Tim Cook 24. Tesla şirketinin CEO’su Elon Musk ise 25. sırada kendine yer buldu.

Forbes’un listesindeki tek Türk isim ise 48. sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Listenin son sırasında ise FIFA Başkanı Infantino yer alıyor.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container:before{ display: inline-block; vertical-align: middle; content:”29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir